You are here: Home » Dekoracje » Co można stworzyć z płyt MDF

Co można stworzyć z płyt MDF

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się różnego rodzaju drobne meble i dodatki wykonane własnoręcznie. W zależności od rozmiaru projektu oraz wykorzystanego materiału jest to mniej lub bardziej skomplikowany proces, jednak często efekt naszej pracy jest zdecydowanie bardziej atrakcyjny wizualnie, niż kupne meble ze sklepu. Drugim dużym atutem takiego rozwiązania jest też fakt, że przedmioty wykonywane są na wymiar. Materiałem, który zdecydowanie warto wziąć pod uwagę, gdy planujemy takie majsterkowanie, jest płyta MDF – https://bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/plyty-polki-blaty-okleiny/plyta-mdf

Zrób to sam

MDF jest płytą pilśniową zrobioną ze średniej wielkości wiórów drzewnych. Wykonuje się z niej meble i inne elementy wykończenia wnętrz, w związku z czym możemy śmiało wykorzystać ją do własnych projektów. Z płyty MDF wykonuje się także różnorodne ozdoby, na przykład świąteczne, które potem można pozostawić w stanie surowym, lub ozdobić techniką decoupage. Możemy takie formy kupić gotowe, albo wykonać własnoręcznie.

Meble i dodatki wnętrzarskie

Płyta MDF jest materiałem przyjemnym w obróbce. Dzięki elastyczności możemy tworzyć z niej również powierzchnie zakrzywione. Stworzenie własnych mebli z MDF nie nastręcza wielu trudności, a przy okazji możemy je później wykończyć w różnorodny sposób, nawet przy użyciu zwykłej farby akrylowej. Wystarczy dobry pomysł, chwila cierpliwości i trochę narzędzi, aby stworzyć unikalny mebel do swojego domu. Na tej samej zasadzie możemy wykonać również inne elementy, jak na przykład ozdobne listwy.

Drobne ozdoby podkreślają wnętrze

Jeżeli nie czujemy się na siłach, aby przygodę z MDF zaczynać od całych mebli, możemy wykorzystać płytę do zrobienia małych dekoracji, które podkreślą charakter wnętrz w naszym domu. Szczególnie w okresie świątecznym jest to popularny sposób na przyozdobienie pokoi. Możemy kupić gotowe, wycięte w różne kształty ozdoby lub samodzielnie wyciąć je z płyty, a później wykończyć farbą czy techniką decoupage. Tworzenie takich dodatków to również ciekawy sposób na zaangażowanie dzieci i zapewnienie im zajęcia wykorzystującego zdolności manualne.

Płyta MDF to popularny materiał do wykonywania mebli i dodatków ozdobnych. Niezależnie od tego, czy kupimy gotowy przedmiot, czy wykonamy go sami, dzięki właściwościom tego materiału będziemy mogli cieszyć się jego użytkowaniem naprawdę długo. Dzięki swoim właściwościom MDF nie ma skłonności do podziału ani odkształcania, a dodatkowo można kupić go w różnych grubościach i wielkościach płyt. Wykończenie przygotowywanego przedmiotu jest z kolei tak łatwe, że możemy to zrobić nawet wspólnie z dziećmi.

co można zrobić z płyty mdf

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *