You are here: Home » Święta » Choinka DIY

Choinka DIY

Dzisiaj propozycja wykonania własnej oryginalnej choinki, która zastąpi tradycyjne żywe drzewko, albo po prostu będzie dodatkową ozdobą świąteczną w Waszym domu. Pomysły na niekonwencjonalne choinki przywędrowały do nas z krajów skandynawskich. Zaczynamy od drzewek świątecznych wykonanych z gałązek bądź desek. Koszt takiej choinki może być naprawdę niski, jeśli użyjesz deski które masz w domu po różnych remontach. A nawet gdy takowych nie posiadasz można deski z drewna sosnowego tanio kupić w marketach budowanych i samemu pomalować. Do ich zrobienia nie potrzeba być specjalnym majsterkowiczem, wystarczy umieć wbić gwoździe. Choinki wykonane z drewna czy gałązek można również ozdobić świątecznymi dekoracjami – dokładnie tak jak tradycyjne drzewko. I jak Wam się podobają takie choinki?

diy choinka drewno

diy choinka deski

choinka diy

A co powiecie na choinkę wykonaną z papieru? Pomysł jest oryginalny i niedrogi w wykonaniu. Pierwsza propozycja to choinka wykonana ze zwiniętych w rulon kartek papieru, jest niezwykle efektowna ale niestety trochę pracochłonna. Polecamy jej wykonanie zatem cierpliwym osobom. Inny dużo łatwiejszy sposób na wykonanie choinki, to wykorzystanie zwykłych papierowych foremek do pieczenia babeczek. Można je kupić w różnych kolorach i wzorach tworząc nietypowe choinki. Najlepiej przykleić je do ściany taśmą dwustronną.

diy choinka

diy choinka

Jeśli znudził się Wam kształt tradycyjnej choinki to może zadowoli Was to rozwiązanie. Zamiast choinki użyto drewnianej drabiny malarskiej i ozdobiona ją świątecznymi lampkami. Na pewno to bardzo oryginalny sposób na świąteczne drzewko, jeśli tak je w ogóle można nazwać. Zaletą jest też to, że pracochłonność wykonania i złożenia jest minimalna.

diy choinka

Źródło:
itsoverflowing.com
lifechilli.com
popsugar.com
christmas.wonderhowto.com
pinterest.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *