You are here: Home » Dekoracje » Ozdoby choinkowe DIY

Ozdoby choinkowe DIY

Własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe DIY to nie tylko sposób na oryginalne przystrojenie choinki dla także świetna forma spędzenia czasu i zabawy z dziećmi. Tworząc ozdoby choinkowe z przeróżnych, na pozór bezużytecznych przedmiotów rozwijacie wyobraźnię dziecka i jego zdolności manualne. Poniżej znajdziecie kilka znalezionych w sieci pomysłów na ozdoby choinkowe DIY wykonane bardzo niewielkim kosztem.

Pierwszy pomysłem są bałwanki wykonane z kapsli, do ich wykonania wystarczy kilka kapsli po piwie czy sokach, farbki, pisaki, kawałki wstążek i klej. Sposób wykonania takich ozdób choinkowych znajdziecie na zdjęciu poniżej.

Bałwanki z kapsli

Źródło: oneartsymama.com

Następny pomysł to fajne ozdoby choinkowe DIY w kształcie lodowych rożków. Ty wykonanie jest jeszcze banalniejsze, wystarczy nam kawałek kartonu lub sztywnej kartki, kawałki kolorowej bibuły oraz igła z nitką do zrobienia zawieszek.

Ozdoby choinkowe DIY

Źródło: howaboutorange.blogspot.com

Własne ozdoby choinkowe możemy zrobić nawet z przedmiotów, które normalnie wylądowałyby w śmietniku. Na przykład z denek plastikowych butelek po wodzie mineralnej czy napojach gazowanych. Odcięte denka od butelek ozdabiamy pisakami do szkła czy nawet białym, szkolnym korektorem, a przy pomocy kleju i wstążek lub nitki robimy zawieszki.

Ozdoby choinkowe z plastikowych butelek

Źródło: lavoretti.crescebene.com

Kolejny pomysł to bombki ze starych, przepalonych żarówek. Jeśli macie takie w domu to wystarczy posmarować je klejem i posypać brokatem aby stworzyć unikalne bombki choinkowe DIY.

Ozdoby choinkowe DYI

Źródło: facebook.com

Jeśli macie swoje pomysły na oryginalne ozdoby choinkowe DIY to zapraszamy do dodania ich w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *