You are here: Home » Dekoracje » Ozdoby świąteczne DIY

Ozdoby świąteczne DIY

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia to dobry czas na puszczenie wodzy naszej wyobraźni i stworzenie pięknych, oryginalnych i przede wszystkim niedrogich ozdób świątecznych. Ozdoby świąteczne DIY możemy zrobić z bardzo wielu różnych przedmiotów które normalnie byśmy wyrzucili. Ozdoby świąteczne DIY z korków po winie, rolek po papierze toaletowym czy kapsli od piwa to tylko niektóre z propozycji, które znajdziecie poniżej.

Pierwszy znaleziony w sieci pomysł to ozdoby choinkowe DIY w postaci małych, lodowych rożków. Do ich wykonania wystarczy nam kawałek kartonu, kulki kolorowej bibuły i kawałek nitki. Sposób wykonania tych ozdób znajdziecie na poniższym zdjęciu.

Ozdoby choinkowe DIY

Źródło: howaboutorange.blogspot.com

Ciekawe ozdoby świąteczne możecie również wykonać z korków po winie, wstążek, brokatu itd. Kilka prostych pomysłów na takie ozdoby możecie obejrzeć poniżej. Mogą one posłużyć zarówno jako ozdoby choinkowe jak i na przykład mały stroik na ścianę lub drzwi.

Ozdoby choinkowe z korków DIY

Źródło: homedit.com

Z korków po winie możemy wykonać również małą choinkę. Idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają miejsca lub po prostu nie chcą tradycyjnej choinki.

Choinka z korków DIY

Źródło: homedit.com

W dosyć łatwy chociaż także czasochłonny sposób możecie również stworzyć piękne bombki choinkowe DIY. Wystarczy do tego styropianowa kula (do kupienia w wielu sklepach), cekiny i szpilki. Sposób na to jak zrobić takie bombki DIY znajdziecie na zdjęciu poniżej.

Bombki choinkowe DIY

Źródło: goodshomedesign.com

Do stworzenia unikalnych ozdób świątecznych mogą nam posłużyć nawet tak z pozoru bezużyteczne przedmioty jak chociażby rolki po papierze toaletowym. Po pomalowaniu ich na zielono, pocięciu i uformowaniu w odpowiedni sposób będziemy mogli stworzyć piękny stroik.

Stroik świąteczny DIY

Źródło: facebook.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *